KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7405398
*
nr 740 5398
Träsnitt
Japan, Utamaro, motivets mått: 37x25
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 19:29:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 15:47:45
1
400 kr
13/2 19:09:24
2
350 kr
13/2 19:09:46
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik japan japansk linoleumsnitt träsnitt utamaro
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
*
Träsnitt
nr 740 5398
Träsnitt
Japan, Utamaro, motivets mått: 37x25
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 15:47:45 | 1 | 400 kr |
13/2 19:09:24 | 2 | 350 kr |
13/2 19:09:46 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik japan japansk linoleumsnitt träsnitt utamaro
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40